Drodzy Rodzice !

Rodziców, którzy złożyli deklaracje o posłaniu dziecka na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, informujemy , iż aktualnie na terenie szkoły obowiązują ograniczenia, wynikające z ogłoszonego na terenie Polski stanu epidemii oraz wprowadzonych z tego powodu przez rząd regulacji prawnych.  Dokładne procedury postępowania rodziców i dzieci na terenie naszej placówki zawarte są w linkach poniżej. Prosimy Państwa o zapoznanie się z nimi przed posłaniem dziecka do świetlicy.

COVID procedura rodzice opiekunowie

Wytyczne GIS MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

W nawiązaniu do informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, od dnia 25 maja 2020 r. szkoła będzie organizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci  z klas I-III, ale w ograniczonym zakresie.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą przeznaczone  dla tych uczniów, których rodzice pracują i nie mają innej możliwości, niż skorzystanie z takiej formy opieki nad dzieckiem.

Jednocześnie informujemy Państwa, że ze względu na zagrożenie COVID-19, wysoką zjadliwość koronawirusa, rosnącą liczbę zachorowań i zgonów oraz nadal trwający stan epidemii w Polsce, najbezpieczniejszym miejscem pobytu dziecka jest dom rodzinny. Ze względu na fakt, że wirus przenosi się głównie drogą kropelkową  (rozmowa, kichanie, kaszel), posłanie dziecka do szkoły, gdzie będzie miało kontakt z wieloma osobami, które mogą nieść ryzyko zarażenia, jest ostatecznością, dlatego prosimy o przemyślane decyzje.

Sytuacja jest nadal poważna na tyle, że minister edukacji zapowiedział dalsze zawieszenie zajęć w szkołach przynajmniej do 7 czerwca 2020 r. Zgodnie z zapowiedzią  premiera, wydłużony został też czas przyznawania zasiłku opiekuńczego i będzie on nadal przysługiwał rodzicowi, sprawującemu opiekę nad dzieckiem,  również po 25 maja br.

Zgłoszenia przyjmujemy do  poniedziałku 18 maja  2020:

• mailowo poprzez wypełnienie załączonej, deklaracji na adres szkoły swietlica.sp13@o2.pl
  • lub telefonicznie, tel: 68 452 85 00 (sekretariat szkoły czynny godz.8.00-14.00, deklarację należy wówczas przynieść do szkoły osobiście).

O szczegółowych procedurach i restrykcjach, obowiązujących rodziców i dzieci w związku z przebywaniem na terenie placówki, poinformujemy Państwa wkrótce.

Jednocześnie proszę Rodziców o przekazywanie wychowawcy istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka,  zaopatrzyć swoje dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust,  przyprowadzać do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, nie posyłać dziecka do świetlicy, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji,  pilnować, aby dzieci nie zabierały do szkoły niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

Dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzę zdrowia i powrotu do normalności.

Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka Łyszkiewicz