SP nr 13 zaraża  radością…

„Dzisiaj przedszkolaki, jutro pierwszaki” za nami

W czwartek 17 maja br.  w Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze odbył się  ostatni etap Festiwalu Przedszkolnych Talentów. Cyklicznie , po raz czwarty  grupy przedszkolne  spotkały się ze sobą, by w ramach dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji , zawalczyć o Nagrodę Główną Festiwalu Przedszkolnych Talentów –  Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13, medale oraz niespodziankę rzeczową.

Maluchy i tym razem nie zawiodły: radość, energia i niecodzienny doping , był z pewnością wyjątkową oprawą finałowych potyczek.

A TU ZDJĘCIA

Tym bardziej, że tym razem dzieciom towarzyszyli rodzice, dla których organizatorzy także przygotowali zadania. Na małych i tych nieco „ starszych” zuchów czekały niecodzienne konkurencje: zjedz to jabłko, bierki szachowe, wygibasy z szarfą , rozpoznawanie odgłosów zwierząt, kalambury czy tez budowanie wieżowca z materiałów przeznaczonych do recyklingu.Uczestnicy Festiwalu mogli także pokazać swe umiejętności taneczne w układach przygotowanych przez instruktorkę tańca- panią Dorotę Łukaszczyk –Skafiriak. Wiele emocji wzbudziła również wizyta pani posłanki Katarzyny Ossowskiej, która  wraz z panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 –Agnieszką Łyszkiewicz wręczyła uczestnikom nagrody i puchary, którym towarzyszyły łzy radości i okrzyki euforii. Ostatecznie, po zaciętej walce i dogrywce( „na najdłuższe przedszkole”, z niewielką różnicą punktową ) na podium stanęły trzy przedszkola: I miejsce zajęło Przedszkole nr 34, II miejsce – Przedszkole nr 3, natomiast III miejsce Przedszkole nr 18. Wśród nagrodzonych znalazły się także:  Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 46 i Przedszkole nr 17. Wszystkim należały się gromkie brawa i gratulacje, bowiem kreatywność i zapał , z jakim podejmowano kolejne wyzwania , udowodniły, że nauka i szkoła wcale nie muszą być nudne, a zdrowa rywalizacja jest kluczem do sukcesu.

Agnieszka Weimann