22 listopada Mały Samorząd przygotował zadania dla uczniów w związku z Dniem Życzliwości. Dzieci wykonały nietypowe zadanie – podchodziły do osób spoza swojej klasy i wręczały miłe słowo. Dzięki temu na twarzach wielu osób w szkole pojawił się uśmiech, a i sami „Dobroczyńcy” przeżyli przy tym chwilę pełne radości i zadowolenia z czynienia dobra dla drugiej osoby. Uczniowie klas młodszych byli również zmotywowani do „ponownego” poznania swoich kolegów i koleżanek  z klasy poprzez przeprowadzenie wywiadów z wieloma osobami, które znają. Okazało się, że zdobyli nowe informacje na temat kolegów z klas.

Podsumowaniem obchodów Dnia Życzliwości z udziałem całej szkoły był happening samorządu, który odbył się 25 listopada. Wtedy to wszyscy uczniowie i nauczyciele ustawili się w łańcuchu życzliwych osób 🙂 Finałem naszej zabawy było przekazywanie sobie nawzajem czerwonych serduszek, które „przewędrowały” przez cały łańcuch.