SKO   w naszej szkole!

W bieżącym roku szkolnym  Szkoła Podstawowa nr 13 zawarła z PKO Bankiem Polskim Oddział 5 w Zielonej Górze umowę w sprawie działania Szkolnej Kasy Oszczędności – SKO

SKO realizuje program edukacji finansowej skierowany do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i Rad Rodziców. Prowadzony jest przez  nauczycieli – opiekunów uprawnionych do reprezentowania szkoły.

Szkoła otrzymała  scenariusze lekcji objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej zwierające zestaw publikacji edukacyjnych dotyczących oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności oraz publikację dotyczącą cyberbezpieczeństwa.

Materiały dostępne są na stronie www.pkobp.pl/sko

Zadaniem przedstawicieli Banku jest uczestnictwo w życiu szkoły polegające na  wspólnym prowadzeniu zajęć edukacyjnych.

Organizujemy także liczne konkursy oraz ciekawe spotkania w naszej placówce bankowej.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów  szkoła ma szansę otrzymać także atrakcyjne nagrody.

Pragnę  zachęcić rodziców wszystkich uczniów szkoły w wieku 5-13 lat do rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem w SKO.

W celu przybliżenia tematyki załączam prezentację z opisem korzyści dla szkoły, przewodnik dla dzieci i rodziców z którego mogą Państwo czerpać informacje edukacyjne oraz link do serwisu internetowego https://sko.pkobp.pl/sko

Podczas najbliższych spotkań z rodzicami przedstawiciele Banku będą do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do odwiedzin naszego stanowiska.

Jeśli pojawią się Państwu jakieś pytania jesteśmy także do Państwa dyspozycji w godzinach pracy Oddziału od poniedziałku do piątku  w godzinach 10:00-17:00.

Numery telefonów i osoby do kontaktu, podane są poniżej.

W sytuacji gdy zdecydują się Państwo na udział swoich dzieci w programie, proszę wypełnić załączone oświadczenie, które należy pozostawić u wychowawców lub przekazać nam podczas najbliższych zebrań szkolnych.

Katarzyna Zagożdzon

Doradca