Gustaw to od niedawna piesek SP nr 13, którego wirtualnie adoptowała nasza szkoła.

Koordynatorem akcji jest p. Agnieszka Mogilnicka wraz z klasą 1a i p. Wiolettą Dudziak. Niestety, Gustaw nie porusza się sam. Na spacery wychodzi na specjalnym wózku, ponieważ nie staje na tylne łapy. Uczniowie klasy 1a z rodzicami, kiedy tylko mogą, wyprowadzają Gustawa na spacery. Zachęcamy wszystkich do pomocy w tym zadaniu, którego się podjęliśmy.

Pomagamy też w utrzymaniu Gustawa. Zbieramy środki czystości, zużyte pościele, których już nie używamy i koce, ponieważ Gustaw codziennie potrzebuje świeżego legowiska.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc schronisko można to zrobić oddając 1% podatku w akcji „Dorzuć drobniaka dla zwierzaka” – KRS 0000213078 – z dopiskiem „dla Gustawa”.