Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na konferencję oraz koncert  realizowany w ramach projektu CZARODZIEJSKIE RĘCE – warsztaty rękodzielnicze mniejszości narodowych Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr  dofinansowanego przez Euroregion „Sprewa- Nysa-Bóbr” z Funduszu Małych Projektów programu INTERREG VA, które odbędą się w Zielonej Górze dnia 16 listopada 2019 roku.

Program:

Konferencja

Miejsce:  Sala Witrażowa Muzeum Ziemi Lubuskiej,  Zielona Góra, al. Niepodległości 15
Program:
11:00  Otwarcie konferencji
11:10  Prezentacja projektu –  p. Izabela Rożek, Szkoła Podstawowa 13 w Zielonej Górze
11:30  Nowa emigracja ukraińska na Ziemi Lubuskiej – p. Stefania Jawornicka
12:00  O historii i archeologii plemion słowiańskich żyjących między Łabą a Odrą w VII-XII wieku n.e. – p. Torben Schmeiduch
12:30  Dyskusja

Koncert

Miejsce:  Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego, ul. Podgórna 7

Początek koncertu: 18:00
W koncercie wystąpią:  ARKAN – zespół tańca ludowego, KRAJKA – zespół śpiewu autentycznego, BANDURA – zespół instrumentów ludowych (zespoły działające przy Ukraińskim Domu Narodowym i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu), „Folklorna Kupka Łokaśina” i  „Drjewjanki” (zespoły serbołużyckie z Dolnych Łużyc  w Brandenburgii) oraz zespół wokalny uczestników projektu.
W repertuarze: utwory muzyki ukraińskiej i serbołużyckiej.

LIDER PROJEKTU:
Szkoła Podstawowa nr 13 w Zielonej Górze

PARTNERZY:
Šule za dolnoserbsku rěc a kulturu – Chóśebuz  (Niemcy)
Związek Ukraińców w Polsce Zarząd Lubuskiego Oddziału w Zielonej Górze