tak oceniła obejrzany występ jedna z osób.

foto galeria

Święta Noc w Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze.

Jak obyczaj stary każe – w naszej Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze miały miejsce niezapomniane jasełka w wykonaniu zespołu „Dionizoski” z kl. 4b i 5a oraz grupy teatralnej „Post Scriptum”. Kolejny już rok, bo dwunasty, w szkolnej społeczności kultywowana jest tradycja jasełek .Nad tym przedsięwzięciem oraz scenografią czuwają panie: Alicja Kaniuka-Drozdek i Agnieszka Weimann, muzyczną aranżację tworzy pani Mariola Roćko – Żabicka wraz z uczniami z kl.1c, 1b, 2a, 4b i 5a., a stroje przygotowują rodzice uczniów.

Przesłaniem tegorocznego przedstawienia była refleksja nad istotą tych magicznych świąt.
Czy potrafimy przekazać iskierkę miłości drugiemu człowiekowi? Czy stawianie pustego talerza nie jest tylko symbolem? W tym magicznym klimacie krążył prezent z abstrakcyjną zawartością – odrobiną miłości, który przekazywany był z rąk do rąk przez aktorów z klasy 4b.
Maryja z Józefem wędrowała, szukając noclegu i wytchnienia, a pasterze radośnie powitali Jezusa. Mędrcy ze Wschodu oddali Dzieciątku należny pokłon .. Tę wzruszającą scenę odegrali aktorzy klasy 5a. Wśród uczniów klasy 4a, 1c, 1b, 2a i 8b pojawili się pomocnicy św. Mikołaja, Herod, diabły i anioły. Kto zwyciężył? Oczywiście, że moce niebiańskie, choć nie było łatwo, bo diabły kusiły Heroda. I tak oto jasełkowym przedsięwzięciem koło teatralne . kończy swoje działanie w starym roku .