Nasz festyn jest prawdziwie rodzinny- bawią się uczniowie, ich rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

„Szkoła to nie mury- lecz ludzie, którzy ją tworzą”.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym Drogim Rodzicom za zorganizowanie Festynu Rodzinnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem pani Arlety Żygowskiej i pana Andrzeja Kizimowicza- szefostwa Rady Rodziców. Liczymy, że w przyszłym roku będziemy się bawić równie fantastycznie.

KTO NIE BYŁ NIECH ŻAŁUJE – A TU GALERIA

Festyn  Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 13

W piątek 25 maja br.,  w godzinach popołudniowych (17.00-20.00) boisko szkolne przy Szkole Podstawowej nr 13  w Zielonej Górze  tę tniło  życiem… Stoisko z watą cukrową, girlandy z  balonów, kolorowe stroje młodych artystów, czekających na swoje występy , przyciągały uwagę  przypadkowych przechodniów jak  i przybyłych na Festyn Rodzinny uczniów . Organizatorem , a zarazem inicjatorem tego spotkania  była  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13,  która w ten sposób chciała uczcić zbliżający się  Dzień Dziecka , czyniąc  go po prostu Świętem Rodziny. Zabawa, aktywny wypoczynek i wspólnie spędzony czas były hasłem przewodnim tej imprezy plenerowej. Na uczniów i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi – to jest uczniowie klas 0-1 -zaprezentowali wzruszający program artystyczny dedykowany  swoim „mamom i tatusiom”. Na scenie nie zabrakło również popisów tanecznych  i aktorskich w wykonaniu szkolnych grup tanecznych( Legal Squd, Super Kids, Mega Dance), jak i  teatralnej pod egidą p. A.Kaniuki- Drozdek. Emocji sportowych dostarczyła wizyta drużyny  futbolistów , mecz piłki siatkowej  rodzice kontra nauczyciele oraz konkurencje sportowe, wśród których salwy śmiechu budził min. „ rzut beretem”. W „strefie malucha” najmłodsi mogli spotkać  Motomysz Falubazu, clouwna  czy tez samodzielnie wykonać drobny upominek dla swoich mam ( kwiatki  lub  antystresowego „gniotka”). Oczywiście ,  dla wszystkich głodnych i spragnionych uruchomiono plenerową kawiarenkę, gdzie można było skosztować pysznych ciast i lodów.  W trakcie festynu  odbyło się także spotkanie dyrekcji szkoły, kadry pedagogicznej i przyszłych wychowawców  klas  pierwszych i czwartych  z rodzicami uczniów.

Agnieszka Weimann