Szanowni Państwo,

od tego roku wprowadzony został powszechny program bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka (HPV) dla dziewcząt i chłopców w wieku 9-14 lat.
Zachęcamy do poszerzania wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw HPV.

Od 1 września 2024 r Aldemed Centrum Medyczne Sp z o.o. prowadzi punkt szczepień p/HPV w ramach Powszechnego programu szczepień przeciw HPV.Szczepimy wszystkie dzieci, bez względu na to gdzie mają swojego lekarza pediatrę.Kto podlega szczepieniu? Dziewczęta i chłopcy po ukończeniu 9 roku życia, do ukończenia 14 roku życia.W przypadku osób urodzonych w 2010 r. szczepienie musi być rozpoczęte do ukończenia 14 roku życia i może być zakończone po ukończeniu 14 roku życia (z zachowaniem dwudawkowego schematu w odstępie podania dawek szczepienia 6-12 miesięcy).

Rejestracja na szczepienie w ramach programu odbywa się osobiście w Aldemed Centrum Medyczne Sp z o.o. al. Niepodległości 1, lub telefonicznie 68/3530600.Punkt szczepień: al. Niepodległości 1.Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Jest uzupełnieniem Programu Szczepień Ochronnych dzieci i młodzieży o nowy zakres ochrony przed chorobami wywołanymi przez HPV.

Minister Zdrowia wprowadzając szczepienie przeciw HPV rozszerza zakres ochrony przed rakiem szyjki macicy i innymi chorobami nowotworowymi związanymi z HPV. Minister Zdrowia bazuje na światowych i europejskich rekomendacjach podkreślających bezpieczeństwo, skuteczność i korzyści wynikające z realizacji programów szczepień przeciw HPV.Dotychczasowe wyniki badań wskazują jednoznacznie, że głównym celem szczepienia przeciw HPV jest zapobieganie chorobom nowotworowym.