6 października br. klasa IV a wraz ze swoim wychowawcą i licznie zebranymi rodzicami przystąpiła do realizacja zadania „100 km dla Niepodległej”. Pod pomnikiem Małego Dobosza zapaliliśmy znicze i minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim bohaterom walk o niepodległą Ojczyznę. Następnie ruszyliśmy na rajd rowerowy do Drzonowa, aby tam zwiedzić ekspozycje Lubuskiego Muzeum Wojskowego.

Naszym głównym zamierzeniem było, aby kilometry przejechane przez naszą klasę po zsumowaniu przekroczyły liczbę 100 . Z radością informujemy, że 27 uczniów w obie strony przejechało łącznie 432 km !!! Na terenie muzeum zwiedziliśmy wystawy poświęcone tradycji walk oręża polskiego oraz sprzęt wojskowy używany przez Wojsko Polskie. Na zakończenie było ognisko, które okazało się świetną zabawą i okazją do integracji uczniów i rodziców naszej klasy.