W dniu 08.12.2021r. klasy I A i I B wybrały się na szkolną wycieczkę do Poznania. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie Poznania rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Rynku. Dowiedzieliśmy się, że jest on trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce zaraz po krakowskim i wrocławskim. Kolejnym punktem zwiedzania było Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie podczas warsztatów dowiedzieliśmy się z czego się składa, jak smakuje oraz skąd wzięła się nazwa Rogali Świętomarcińskich. Ponadto poznaliśmy gwarę i historię Poznania. Następnym, obowiązkowym punktem programu był symbol Poznania – „trykające” się koziołki na wieży ratuszowej.

Foto relacja na naszym Facebook 🙂

Po Muzeum Rogalowym i koziołkach mieliśmy wielką przyjemność wcielić się w detektywów historii Poznania i uczestniczyć w zabawie detektywistycznej, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Królewski. Pod Zamkiem nasi uczniowie odegrali inscenizację wcielając się w historyczne postaci jak między innymi Przemysł II, Władysław Łokietek czy Ludgarda maklenburska.
Po tak wyczerpujących atrakcjach naszym kolejnym obowiązkowym przystankiem była restauracja Mc’Donalds.
Po posiłku powoli przemieściliśmy się na Jarmark bożonarodzeniowy, gdzie obowiązkowo trzeba było kupić pamiątki dla najbliższych.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była Bazylika Archikatedralna na Ostrowie Tumskim, kolebka Państwa Polskiego z historycznymi grobami pierwszych polskich władców.
Po powrocie do autokaru były już tylko wspomnienia, oglądanie zakupów a następnie bajka. I szczęśliwy powrót do domu.