Zgodnie z decyzją rządu RP, od poniedziałku 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, tym samym do 3 stycznia 2021r. uczniowie  wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe  zapewniają funkcjonowanie świetlic szkolnych , ale wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Przypominamy również, że istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.