Drodzy uczniowie.

Dziś obchodzimy po 50 – ty Światowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę naszej świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Chcemy Wam zaproponować udział w akcji „Uśmiech dla Ziemi”. Jak to zrobić ? Zapraszamy Was do galerii, zobaczcie jak to zrobili uczniowie z klasy V a. A może wyślecie potem swoje zdjęcia do swoich wychowawców i rówieśników ?!?

Jak obchodzić Dzień Ziemi przez cały rok ?

Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych. Kupujmy towary z rozsądkiem. Wybierajmy ekologiczne środki transportu. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

UŚMIECHNIJMY SIĘ DLA ZIEMI !