Pod takim hasłem już 13 raz, 13.09. spotkali się dzieci i młodzież z Zielonej Góry oraz Cottbus na Polsko – Niemieckim Festiwalu Młodzieży, który w tym roku odbył się w naszym mieście partnerskim w Niemczech, w Cottbus. Zorganizowano m. in. warsztaty bebniarskie, grafitti, tańca flamenco, fotografii i kilka innych. Nasi uczniowie z klas 5b,c oraz 6a pod opieką pań E. Oraczewskiej i I. Rożek wzięli udział w warsztatach teatru cieni oraz tanecznych. Język niemiecki, angielski, gest i ponad wszystko uśmiech pokonały wszelkie bariery w kontaktach z naszymi sąsiadami zza Odry. Cały dzień wspólnej pracy uwieczniony został występem na dużej scenie. Dzieci, przyjęte gromkimi brawami, szczęśliwe i spełnione wróciły do Zielonej Góry, z nadzieją na spotkanie w naszym mieście za rok.