Sportowy  etap Festiwalu Przedszkolnych Talentów w  Szkole Podstawowej  nr  13 rozstrzygnięty!

W czwartek 9 listopada br.  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą  w ramach Festiwalu Przedszkolnych Talentów „Dzisiaj Przedszkolaki- Jutro Pierwszaki” najmłodsi zielonogórzanie reprezentujący sześć przedszkoli w naszym mieście.  W rozgrywkach wzięły udział pięcio i sześciolatki  z Przedszkola nr 46 „Akademia Talentów”, z Przedszkola nr 34 „Rozśpiewane Przedszkole”, z Przedszkola nr 18 „ Czekoladowe Przedszkole”, z Przedszkola nr 6, z Przedszkola nr 17 „Chatka Puchatka” oraz z Przedszkola nr 3 imienia „Misia Uszatka”, rywalizujące ze sobą w sześciu konkurencjach.

Sportowe zmagania rozpoczęła taneczna rozgrzewka  do znanej piosenki „Chocolate” przygotowana prze panią Dorotę Łukaszczyk – Skafiriak. Najmłodszym dopingowały ich starsze koleżanki z klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 13.Następnie  przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swych umiejętności w następujących konkurencjach: zbieranie piłek, skoki dodawane, nawlekanie na hula hop, wyścigu – pociąg, wyścigu w parach oraz konkurencji –plastron. Podczas rozgrywek wyłoniono także  Króla Strzelców oraz Mistrza Odbić piłeczki paletką do tenisa. Emocjom nie było końca. Wszystkie drużyny godnie reprezentowały swoje macierzyste przedszkola .Na podium  ostatecznie stanęły : Przedszkole nr 34( I miejsce), Przedszkole nr 3 ( II miejsce) oraz Przedszkole nr 6 ( III miejsce). Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań zostali nagrodzeni. To był pierwszy, spośród trzech  etapów przewidzianych dla naszych milusińskich  w ramach Festiwalu Przedszkolnych Talentów.

Gratulujemy zwycięzcom  i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Agnieszka Weimann