We wtorek 26 listopada odbył się II etap projektu Kodowanie – mózgu trenowanie – „Programowanie nie zna granic” – warsztaty z uczniami ze szkoły partnerskiej.

Zaproszona reprezentacja uczniów klas V z Zespołu Edukacyjnego Nr 1 im. Jeana de La Fontaine’a w Zielonej Górze wzięła udział w potyczkach matematycznych. Po powitaniu uczniowie podzielili się na zespoły i przystąpili do wspólnej zabawy.
Pierwszą konkurencją był „Super licznik”, czyli tabliczka mnożenia na czas, a wszystkie konkurencje kończyły się słodkim akcentem – zdobyte punkty zamieniały się w cukierki. Emocje były ogromne, rywalizacja i zaangażowanie pozwoliły na świetną zabawę, a nasi goście nauczyli się planować trasy ozobotów, korzystać z aplikacji służącej do odczytywania kodów QR i dowiedzieli się jak je tworzyć. Wszystkie zadania wymagały od uczestników wykonywania wielu działań matematycznych, a osiągnięte wyniki pokazały, że uczniowie świetnie radzą sobie z matematycznymi rachunkami. Ostatnie zadanie polegało na odczytaniu kodu QR zapraszającego wszystkich uczestników na słodki poczęstunek, podczas którego goście otrzymali drobne upominki.

Przed nami ostatni III etap projektu „Kodowanie – mózgu trenowanie” – „Matematyczna Noc Mikołajkowa”. Zapraszamy do wspólnej zabawy 5 grudnia 2019r. w czwartek w godz. 17.00 – 19.00.

A TU RESZTA ZDJĘĆ